AMBITION CHAMPIONSHIPS 2020
04 January 2020
Ambition Champ Giant Slalom - Men U14 - Run 2
Hinterreit (AUT)
more
Hinterreith West
-
Giant Slalom
Weather
Snow:
Weather:
Temp Start:
0° C
Temp Finish:
0° C
Race Info
Homologation:
9956-12-10
Start:
1080m
Finish:
860m
Length:
-
Gates:
Start Time:
-
Race Complete
Live
Start List
Ranking
Live
BIB
NAME
NATION
CLUB
Run
125
COLLYER-TODD Lucas
GBR
SPR
46.73
126
GILLETT Matthew
GBR
SPR
45.57
127
SALTER Finley
GBR
SPR
48.81
128
GARLICK Thomas
GBR
BRP
49.81
129
PENNECK Alexander
GBR
PRE
48.98
130
KADRNKA Tobias
GBR
SPR
47.24
131
MENZIES Ian
GBR
AMB
48.07
132
MICKEL Jenson
GBR
AMB
46.87
133
COOPER Charlie
GBR
ESX
54.57
134
TEPLOV Artemii
GBR
EVO
48.36
135
WARD-BOPP James
GBR
SCI
DNF
136
PHILLIPS Daniel
GBR
EVO
46.47
137
PIETRZAK Maximilian
GBR
AMB
DNF
138
CROSSLEY COOKE George
GBR
51.47
139
PARTON Lewis
GBR
AMB
44.93
140
ULATOWSKI Jakub
GBR
CHT
53.61
141
WOOD George
GBR
AMB
46.19
142
WILLOUGHBY Joseph
GBR
PRE
58.11
143
HODGE Brodie
GBR
ATC
49.05
144
VIDRI Dante Adam
GBR
CDC
44.31
145
DENNEBOOM Djai
NED
DNF
146
HUTTEN Luca
NED
45.78
147
CORNELISSEN Sven
NED
45.16
148
BOTH Robin
NED
48.27
149
BEEREN Floris
NED
43.64
150
KALF Laurens
NED
46.47
189
LOSEKOOT Jorre
NED
47.35
Start List
NO
BIB
NAME
NATION
CLUB
Run 1
Diff 1
RK1
Run 2
Diff 2
RK2
TOTAL
1
189
LOSEKOOT Jorre
NED
48.71
+05.03
15
47.35
+03.71
13
01:36.07
2
150
KALF Laurens
NED
46.19
+02.50
10
46.47
+02.83
8
01:32.66
3
149
BEEREN Floris
NED
43.68
0.00
1
43.64
0.00
1
01:27.32
4
148
BOTH Robin
NED
48.84
+05.16
16
48.27
+04.63
15
01:37.12
5
147
CORNELISSEN Sven
NED
45.24
+01.56
4
45.16
+01.52
4
01:30.41
6
146
HUTTEN Luca
NED
45.97
+02.29
9
45.78
+02.13
6
01:31.75
7
145
DENNEBOOM Djai
NED
45.54
+01.85
6
DNF
DNF
8
144
VIDRI Dante Adam
GBR
CDC
44.54
+00.86
3
44.31
+00.67
2
01:28.86
9
143
HODGE Brodie
GBR
ATC
47.44
+03.76
12
49.05
+05.41
19
01:36.50
10
142
WILLOUGHBY Joseph
GBR
PRE
59.47
+15.78
22
58.11
+14.47
24
01:57.59
11
141
WOOD George
GBR
AMB
45.66
+01.98
7
46.19
+02.55
7
01:31.86
12
140
ULATOWSKI Jakub
GBR
CHT
55.95
+12.27
21
53.61
+09.97
22
01:49.57
13
139
PARTON Lewis
GBR
AMB
44.45
+00.77
2
44.93
+01.29
3
01:29.39
14
138
CROSSLEY COOKE George
GBR
52.63
+08.95
20
51.47
+07.83
21
01:44.11
15
137
PIETRZAK Maximilian
GBR
AMB
45.87
+02.18
8
DNF
DNF
16
136
PHILLIPS Daniel
GBR
EVO
DNF
46.47
+02.82
9
DNF
17
135
WARD-BOPP James
GBR
SCI
DNF
DNF
DNF
18
134
TEPLOV Artemii
GBR
EVO
48.95
+05.27
17
48.36
+04.72
16
01:37.32
19
133
COOPER Charlie
GBR
ESX
DSQ
54.57
+10.93
23
DSQ
20
132
MICKEL Jenson
GBR
AMB
46.60
+02.92
11
46.87
+03.23
11
01:33.48
21
131
MENZIES Ian
GBR
AMB
DNF
48.07
+04.43
14
DNF
22
130
KADRNKA Tobias
GBR
SPR
47.85
+04.17
13
47.24
+03.60
12
01:35.09
23
129
PENNECK Alexander
GBR
PRE
49.55
+05.87
18
48.98
+05.33
18
01:38.53
24
128
GARLICK Thomas
GBR
BRP
DNF
49.81
+06.17
20
DNF
25
127
SALTER Finley
GBR
SPR
49.69
+06.01
19
48.81
+05.17
17
01:38.50
26
126
GILLETT Matthew
GBR
SPR
45.51
+01.83
5
45.57
+01.93
5
01:31.08
27
125
COLLYER-TODD Lucas
GBR
SPR
47.93
+04.25
14
46.73
+03.09
10
01:34.67
Event Ranking
RNK
BIB
NAME
NATION
CLUB
Run 1
Run 2
TOTAL
DIFF
1
149
BEEREN Floris
NED
43.68
43.64
01:27.32
0.00
2
144
VIDRI Dante Adam
GBR
CDC
44.54
44.31
01:28.86
+01.53
3
139
PARTON Lewis
GBR
AMB
44.45
44.93
01:29.39
+02.06
4
147
CORNELISSEN Sven
NED
45.24
45.16
01:30.41
+03.08
5
126
GILLETT Matthew
GBR
SPR
45.51
45.57
01:31.08
+03.76
6
146
HUTTEN Luca
NED
45.97
45.78
01:31.75
+04.42
7
141
WOOD George
GBR
AMB
45.66
46.19
01:31.86
+04.53
8
150
KALF Laurens
NED
46.19
46.47
01:32.66
+05.33
9
132
MICKEL Jenson
GBR
AMB
46.60
46.87
01:33.48
+06.15
10
125
COLLYER-TODD Lucas
GBR
SPR
47.93
46.73
01:34.67
+07.34
11
130
KADRNKA Tobias
GBR
SPR
47.85
47.24
01:35.09
+07.77
12
189
LOSEKOOT Jorre
NED
48.71
47.35
01:36.07
+08.74
13
143
HODGE Brodie
GBR
ATC
47.44
49.05
01:36.50
+09.17
14
148
BOTH Robin
NED
48.84
48.27
01:37.12
+09.79
15
134
TEPLOV Artemii
GBR
EVO
48.95
48.36
01:37.32
+09.99
16
127
SALTER Finley
GBR
SPR
49.69
48.81
01:38.50
+11.18
17
129
PENNECK Alexander
GBR
PRE
49.55
48.98
01:38.53
+11.21
18
138
CROSSLEY COOKE George
GBR
52.63
51.47
01:44.11
+16.78
19
140
ULATOWSKI Jakub
GBR
CHT
55.95
53.61
01:49.57
+22.24
20
142
WILLOUGHBY Joseph
GBR
PRE
59.47
58.11
01:57.59
+30.26
128
GARLICK Thomas
GBR
BRP
DNF
49.81
DNF
131
MENZIES Ian
GBR
AMB
DNF
48.07
DNF
135
WARD-BOPP James
GBR
SCI
DNF
DNF
DNF
136
PHILLIPS Daniel
GBR
EVO
DNF
46.47
DNF
133
COOPER Charlie
GBR
ESX
DSQ
54.57
DSQ
137
PIETRZAK Maximilian
GBR
AMB
45.87
DNF
DNF
145
DENNEBOOM Djai
NED
45.54
DNF
DNF